• مزایای همکاری با «ماکسیم» چیست؟
  سامانه‌ی هوشمند خدمات حمل‌ونقل «ماکسیم» در مهرماه ۱۳۹۶ با هدف بهبود تعامل میان راننده و مسافر در سفرهای درون‌شهری و توسعه‌ی متوازن در شهرهای ایران تأسیس شد. اولویت «ماکسیم» همیشه و در هر شرایطی منافع کاربران بوده است. این مجموعه با تکیه بر تحلیل بازار حمل‌و‌نقل مسافر و بار و با تصمیم‌گیری‌های خلاقانه‌ی درون‌سازمانی درخصوص وضعیت بازار، پیشنهادهای ویژه‌ای برای فعالیت در این عرصه دارد. «ماکسیم» همکاری با رانندگان را اصلی‌ترین سرمایه‌ی خود می‌داند و همواره تلاش می‌کند که با توسعه‌ی فعالیت‌های خود، در مسیر منافع آ‌ن‌ها قدم بردارد.
 • در آغاز همکاری با «ماکسیم»، به چه چیزهایی نیاز است؟
  راننده برای شروع همکاری با «ماکسیم» به خودروی سالم، یک تلفن همراه هوشمند و دسترسی به اینترنت نیاز دارد. تکمیل فرم ثبت‌نام فقط چند دقیقه از وقت شخص متقاضی را می‌گیرد. اگر متقاضی هنگام ثبت‌نام یا پس از آغاز همکاری، سؤالی داشته باشد یا با مشکلی مواجه شود، می‌تواند با همکاران ما در «ماکسیم» تماس بگیرد. اطلاعات مربوط به تماس در بخش «تماس با ما» در سایت «ماکسیم» درج شده است.
 • همکاری با «ماکسیم» چه شرایطی دارد؟
  اصل نخست و ضروری در همکاری با «ماکسیم»، رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است. ازجمله شرایط «ماکسیم» برای آغاز همکاری با رانندگان این است که همواره به سالم‌بودن خودروی خود اهمیت دهند. ظاهر مناسب خودرو و احترام متقابل بین راننده و مسافر از شرایط دیگری است که موجب ارتقاء کیفیت خدمات ارائه‌شده و رضایت طرفین از سفرها خواهد شد. بهتر است که راننده همیشه پول خرد همراه داشته باشد و در پایان سفر به مسافران یادآوری کند که وسایل خود را در خودرو جا نگذارند. از راننده انتظار می‌رود که هنگام بروز اختلاف، با حفظ آرامش مانع ایجاد هرگونه درگیری‌ شود و درصورت برخورد با هرگونه مشکل یا اختلافی با مسافر، به بخش «ارتباط با ما» در سایت یا اپلیکیشن مراجعه کرده و مشکل خود را مطرح کند. کارشناسان ما در اسرع وقت به موضوع موردنظر رسیدگی خواهند کرد.
 • رانندگان درحین کار از چه اپلیکیشنی استفاده می‌کنند؟
  اپلیکیشن رانندگان «ماکسیم» Taxsee Driver نام دارد که نسخه‌ی اندروید آن در گوگل‌پلی، بازار و وب‌سایت «ماکسیم» در دسترس است. دارندگان گوشی‌های هوشمند iOS نیز می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت «ماکسیم»، اپلیکیشن رانندگان را نصب کنند. نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن رانندگان تا اردیبهشت 1398، بیش از ۳ میلیون نصب داشته است. این آمار در بین سامانه‌های هوشمند درخواست خودرو، یک رکورد محسوب می‌شود. برای دریافت تازه‌ترین نسخه‌ی اپلیکیشن رانندگان «ماکسیم» در تلفن‌های هوشمند اندروید، کافی است نام Taxsee Driver را در قسمت جست‌وجوی گوگل‌پلی یا بازار وارد کرده و برنامه را نصب کنید.
 • رانندگان در قبول درخواست‌ها چه انتخاب‌هایی دارند؟
  هنگامی که راننده از حالت «Auto» استفاده می‌کند، «ماکسیم» به‌طور خودکار نزدیک‌ترین درخواست سفر در اطراف را به او اختصاص می‌دهد که او می‌تواند با مشاهده‌ی جزئیات سفر، آن درخواست را قبول یا رد کند. در اپلیکیشن «ماکسیم» امکان‌های مختلفی برای قبول درخواست فراهم شده است که رانندگان می‌توانند هرکدام از آن‌ها را براساس نیاز خود، انتخاب کنند. ازجمله انواع دسته‌بندی در درخواست‌ها می‌توان به درخواست‌های نزدیک به راننده با عنوان «نزدیک‌ترین‌ها»، درخواست‌های رزروی با زمان مقررشده‌، محدوده‌ی طرح ترافیک و... اشاره کرد. هدف از دسته‌بندی سفرها، ایجاد تنوع در انتخاب سفر برای رانندگان است.
 • آیا می‌توان زمان دلخواه خود را برای اجرای درخواست‌ها، انتخاب کرد؟
  برخی رانندگان ترجیح می‌دهند در ساعت‌های اوج ترافیک به جابه‌جایی مسافر بپردازند و برای برخی دیگر کار در شب راحت‌تر است. راننده حتی می‌تواند با استفاده از امکان مسیرهای برنامه‌ریزی‌شده در اپلیکیشن، در مسیر رفتن به محل کار یا برگشتن به خانه درخواست‌هایی را قبول کند و کسب‌وکار خود را مطابق اوقات کار و استراحت خود برنامه‌ریزی کند. «ماکسیم» به رانندگان توصیه می‌کند برای حفظ سلامتی خود و همچنین ارتقاء کیفیت خدمات ارائه‌شده، به ساعت استراحت خود توجه کافی داشته باشند.
 • نرخ درخواست چگونه تعیین می‌شود؟
  تعیین مبلغ سفر به عوامل متعددی بستگی دارد. ازجمله‌ی این عوامل می‌توان به هزینه‌‌ی سوخت، استهلاک خودرو، تعمیرات، بیمه و نگهداری از خودرو اشاره کرد. از دیگر موارد تأثیرگذار بر مبلغ سفرها می‌توان عرضه و تقاضا، رقابت و تعرفه‌های رانندگان در هر شهر را نام برد. سامانه‌ی هوشمند «ماکسیم» تلاش می‌کند که میان منافع تمام عوامل دخیل در این فرایند، تعادل برقرار کند.
 • قصد دارید درآمد خود را افزایش دهید؟
  یکی از عواملی که در افزایش میزان درآمد شما تأثیرگذار است، فعالیت در شرایط جوّی خاص، روزهای تعطیل و ساعت‌های اوج ترافیک در صبح و عصر است. ضمناً اگر رانندگان سفر باکیفیتی را انجام داده و رضایت مسافر را جلب کنند، مسافران می‌توانند برای قدردانی از راننده، با استفاده از گزینه‌ی انعام در اپلیکیشن، مبلغ دریافتی راننده را به‌میزان دلخواه، افزایش دهند. به یاد داشته باشید که با ارائه‌ی خدمات باکیفیت و دریافت ارزیابی مثبت مسافران، هنگام توزیع درخواست‌ها، شما در صدر لیست رانندگان قرار می‌گیرید. اولویت در اختصاص درخواست‌ها نیز با رانندگانی خواهد بود که تبلیغات سامانه را روی خودروی خود نصب کنند.
logo-samandehi