• مزایای همکاری با «ماکسیم» چیست؟
  سامانه هوشمند خدمات حمل و نقل «ماکسیم» در مهرماه 1396 با هدف بهبود تعامل میان راننده و مسافر در سفرهای درون‌شهری و توسعه متوازن در شهرهای ایران تأسیس شد. اولویت «ماکسیم» همیشه و در هر شرایطی منافع کاربران بوده است. این مجموعه با تکیه بر تحلیل بازار حمل‌و‌نقل مسافر و بار و با تصمیم‌گیری‌های خلاقانه درون‌سازمانی درخصوص وضعیت بازار، پیشنهادات ویژه‌ای برای فعالیت در این عرصه دارد. «ماکسیم» همکاری با رانندگان را اصلی‌ترین سرمایه خود می‌داند و همواره تلاش می‌کند که با توسعه فعالیت‌های خود، در مسیر منافع آنها قدم بردارد.
 • در آغاز همکاری با «ماکسیم»، به چه چیزهایی نیاز است؟
  راننده برای شروع همکاری با «ماکسیم» به خودرویی سالم و یک تلفن همراه هوشمند هوشمند‌ با امکان دسترسی به اینترنت نیاز دارد. تکمیل فرم ثبت‌نام تنها چند دقیقه از وقت او را می‌گیرد. او اگر هنگام ثبت‌نام یا پس از آغاز همکاری سؤالی داشته باشد یا با مشکلی مواجه شود، می‌تواند با همکاران ما در«ماکسیم» تماس بگیرد. اطلاعات مربوط به تماس در بخش «تماس با ما» در سایت «ماکسیم» موجود است.
 • همکاری با «ماکسیم» چه شرایطی دارد؟
  اصل نخست و ضروری در همکاری با «ماکسیم» رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی است. از جمله شرایط ماکسیم برای آغاز همکاری با رانندگان این است که همواره سلامت خودرو خود را وارسی کنند. ظاهر مناسب خودرو و احترام متقابل راننده و مسافر شرایط دیگری‌اند که موجب ارتقای خدمات ارائه‌شده و رضایت طرفین از سفرها خواهند بود. بهتر است که راننده همیشه پول خرد همراه داشته باشد و در پایان سفر به مسافران یادآوری کند که وسایل خود را در خودرو جا نگذارند. از راننده انتظار می‌رود که هنگام بروز اختلاف، با حفظ آرامش مانع بروز هرگونه درگیری‌ شود و در صورت ایجاد هرگونه مشکل یا اختلافی با مسافر، به بخش «ارتباط با ما» در سایت و یا اپلیکیشن مراجعه کرده و مشکل را مطرح کند. کارشاناسان مربوطه در اسرع وقت به آن رسیدگی خواهند کرد.
 • رانندگان درحین کار از چه اپلیکیشنی استفاده می‌کنند؟
  اپلیکیشن رانندگان «ماکسیم» Taxsee Driver نام دارد که نسخه اندروید آن در گوگل‌پلی، بازار و وب‌سایت «ماکسیم» در دسترس است. دارندگان گوشی‌های هوشمند iOS نیز می‌توانند با مراجعه به وب سایت «ماکسیم» اپلیکیشن رانندگان را نصب کنند. نسخه اندروید اپلیکیشن رانندگان تا اردیبهشت 1398 بیش از ۳ میلیون نصب داشته است. این آمار در بین سامانه‌های هوشمند درخواست خودرو یک رکورد محسوب می‌شود. برای دریافت تازه‌ترین نسخه اپلیکیشن رانندگان «ماکسیم» در تلفن‌های هوشمند اندروید کافیست نام Taxsee Driver را در قسمت جست‌وجوی گوگل‌پلی یا بازار وارد کرده و برنامه را نصب کنید.
 • رانندگان در قبول درخواست‌ها چه انتخاب‌هایی دارند؟
  هنگامی که راننده از حالت «Auto» استفاده می‌کند، ماکسیم به طور خودکار نزدیک‌ترین درخواست سفر در اطراف را به او اختصاص میدهد که با مشاهده جزئیات سفر می‌تواند آن را قبول یا رد کند. در اپلیکیشن «ماکسیم» امکان‌های مختلفی برای قبول سفارش فراهم شده است که رانندگان می‌توانند براساس نیاز خود هر کدام از آنها را انتخاب کنند. از جمله انواع دسته‌بندی در سفارش‌ها می‌توان به سفارش‌های نزدیک به راننده با عنوان«نزدیک‌ترین‌ها»، سفارش‌های رزروی با زمان مقررشده‌، محدوده طرح ترافیک و... اشاره کرد. هدف از دسته‌بندی سفرها، تنوع انتخاب سفر برای رانندگان است.
 • آیا می‌توان زمان دلخواه خود را برای اجرای درخواست‌ها، انتخاب کرد؟
  برخی رانندگان ترجیح می‌دهند در ساعات اوج ترافیک به جابه‌جایی مسافر بپردازند و برای برخی دیگر کار در شب راحت‌تر است. راننده حتی می‌تواند با استفاده از امکان مسیرهای برنامه ریزی شده در اپلیکیشن در مسیر رفتن به محل کار یا برگشتن به خانه سفارش‌هایی را قبول کند و کسب‌وکار خود را برطبق اوقات کار و استراحت خود برنامه‌ریزی کند. «ماکسیم» به رانندگان توصیه می‌کند که هم برای حفظ سلامتی خود و هم برای بالا بردن کیفیت خدمات ارائه‌شده، به ساعت استراحت خود توجه کافی داشته باشند.
 • نرخ درخواست چگونه تعیین می‌شود؟
  تعیین نرخ سفر به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به هزینه‌ سوخت، استهلاک خودرو، تعمیرات، بیمه و نگهداری از خودرو اشاره کرد. از دیگر عوامل تأثیرگذار بر نرخ سفرها می‌توان به عرضه و تقاضا، رقابت، و تعرفه‌های رانندگان در هر شهر اشاره کرد. سامانه هوشمند «ماکسیم» تلاش می‌کند که میان منافع همه عوامل دخیل در این فرایند تعادل برقرار کند.
 • قصد دارید درآمد خود را افزایش دهید؟
  یکی از عواملی که در افزایش میزان درآمد شما تأثیرگذار است، فعالیت در شرایط جوّی خاص، ساعات اوج ترافیک در صبح و عصر و روزهای تعطیل است. ضمنا اگر رانندگان سفر باکیفیتی را فراهم کرده و رضایت مسافر را جلب کنند، مسافران برای قدردانی از راننده با استفاده از گزینه انعام در اپلیکیشن میتوانند به میزان دلخواه دریافتی راننده از سفر را افزایش بدهند. به یاد داشته باشید که با ارائه خدمات باکیفیت و دریافت ارزیابی مثبت مسافران، هنگام توزیع سفارش ها، شما در صدر لیست رانندگان قرار می‌گیرید. اولویت اختصاص سفارش ها نیز به رانندگانی تعلق میگیرد که تبلیغات شرکت را روی خودروی خود نصب کنند.
logo-samandehi