رسیدن به درآمد زیاد در تاکسی‌های اینترنتی نیاز به انجام ترفند‌های کوچک اما مهمی دارد. ما در این مطلب به چند نمونه از این ترفندها اشاره می‌کنیم؛ ولی توجه داشته باشید که ممکن است هر کدام از شما راننده‌های عزیز با توجه به شرایط خود، راه‌های منحصربه‌فردی را برای افزایش درآمدتان انتخاب کنید.

درصد پذیرفتن درخواست‌های خود را بالا نگه دارید (گزینهAUTO را در اپلیکیشن روشن بگذارید)

پذیرفتن درخواست‌هایی که به‌طور خودکار به شما محول می‌شوند امتیاز و رتبه شما را بالا می‌برد و میزان سفرهای پیشنهادی را افزایش می‌دهد. در نتیجه درآمد بیشتری کسب خواهید کرد؛ چرا که در حالت خودکار (auto) حداقل میزان کمیسیون برای راننده محاسبه می‌شود.

در ساعات خلوت روز هم کار کنید

بعضی از رانندگان ترجیح می‌دهند در ساعات ارزان‌تر، مثل ظهرها، کار نکنند؛ اما با توجه به اینکه در این ساعات شهر نسبتاً خلوت‌تر است، اگر در این ساعت‌های روز هم فعال باشید، می‌توانید تعداد سفر بیشتری داشته باشید و درآمد خوبی کسب کنید.

انجام سفارش‌های محدوده طرح را نادیده نگیرید (ویژه تهران)

شاید به نظر برسد که هزینه خرید طرح و انجام سفر در این محدوده زیاد است؛ اما برای کسانی که به مناطق طرح ترافیک آشنایی دارند و می‌خواهند در آن مناطق کار کنند، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. ترافیک در این مناطق کمتر، مسافر بیشتر و قیمت‌های سفرها نیز بالا است. بیشتر درخواست‌های سفر از مبدأ یا به مقصد مناطق طرح ترافیک در تهران است. همچنین در حال حاضر ماکسیم حق کمیسیون سفرهای داخل طرح ترافیک را در آخر هر هفته به حساب رانندگان برمی‌گرداند. در واقع، می‌توان گفت که حق کمیسیون سفرهای داخل طرح ترافیک هم‌اکنون صفر است.

شما برای خرید طرح باید به سایت «تهران من» مراجعه کنید. پس از گرفتن مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کنترل آلودگی هوا، باید طرح خود را در اپلیکیشن رانندگان ماکسیم ثبت کنید. بدین منظور در بالای صفحه «لیست سفارش‌ها»، در سطر «سفارش‌ها» سمت چپ، دو نمایه تعریف شده‌اند که یکی از آنها نمایه «فیلتر» است. با انتخاب این گزینه وارد صفحه جدیدی با عنوان «انتخاب تعرفه‌ها» شوید؛ سپس نوع مجوز خود را انتخاب کنید تا گزینه موردنظر برای شما فعال شود.

در مناطقی کار کنید که شناخت بیشتری از آنها دارید

کار کردن در مناطقی که شناخت بیشتری از آنها دارید، زمان رسیدن به مسافر را کاهش و سرعت انجام سفر را افزایش می‌دهد.

امکان وارسی تراکم مسافران و درخواست‌ها در بخش «مناطق و سفارش‌ها»

در اپلیکیشن رانندگان ماکسیم می‌توانید هر لحظه تعداد رانندگان حاضر در هر منطقه را نسبت به تعداد درخواست‌ها مشاهده کنید.

نصب برچسب‌های ماکسیم روی بدنه خودرو

با نصب برچسب‌های ماکسیم روی بدنه خودرو علاوه بر اینکه احساس امنیت را در مسافر خود ایجاد می‌کنید، دریافت امتیاز بالا برایتان آسان‌تر می‌شود. درخواست‌ها در ابتدای امر به شما محول می‌شوند و در صورت انجام حداقل 5 سفر، 1 میلیون ریال و با انجام 10 سفر، تا سقف 2 میلیون ریال در ماه (در شهر تهران) دریافت خواهید کرد. این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت است و به نرخ‌های متعارف آن شهرها بستگی دارد.

بعد از قبول درخواست، با مسافر تماس بگیرید

همیشه سعی کنید زمان درست را برای رسیدن به مسافر برآورد کنید. بلافاصله با مسافر تماس بگیرید و مدت زمان دقیق رسیدن به او را به اطلاعش برسانید. این کار باعث می‌شود که مسافر سفر را لغو نکند و منتظر شما بماند.

از آموزش و پشتیبانی رایگان بهره‌مند شوید

اگر هنگام کار با اپلیکیشن ماکسیم دچار مشکل شدید یا سؤالی برایتان پیش آمد، می‌توانید از راه‌های زیر با کارشناسان ماکسیم در ارتباط باشید و پاسخ سؤالاتتان را دریافت کنید:

_ در قسمت «پشتیبانی» اپلیکیشن ماکسیم، بخشی به اسم «روش کار با اپلیکیشن» و نیز بخش «پایگاه آموزشی» وجود دارد که شما می‌توانید اسکرین‌شات‌های آموزشی را از آنجا دنبال کنید و پاسخ بسیاری از سؤالات متداول خود را نیز دریافت کنید.

_ در اپلیکیشن ماکسیم در قسمت «پایگاه آموزشی»، همه جزئیات مربوط به کار با اپلیکیشن به تفصیل و مکتوب توضیح داده شده که مطالعه این بخش راه خوبی برای رسیدن به پاسخ سؤالات است.

_ در اپلیکیشن ماکسیم در قسمت «پشتیبانی»، بخشی به اسم «ارتباط با ما» وجود دارد که در آنجا می‌توانید برای ما یادداشت بگذارید و سؤالات و مشکلات خود را در مورد آموزش اپلیکیشن بنویسید. کارشناسان ما به محض دیدن پیام با شما تماس می‌گیرند و پاسخگوی شما خواهند بود.

_ در صورتی که در حین سفر با مشکلی در اپلیکیشن مواجه شدید یا سؤالی برایتان پیش آمد، می‌توانید با شماره‌گیری 1611 از کارشناسان بخش پشتیبانی راهنمایی بگیرید.

_ اگر خواستید سؤالات و مشکلات خود را در مورد اپلیکیشن با کارشناسان ما تلفنی مطرح کنید، می‌توانید با شماره‌های تماس دفاتر مختلف ماکسیم، که در سایت ماکسیم برای هر شهر به شکل مجزا ثبت شده‌اند، تماس بگیرید.

_ اگر خواستید حضوری از راهنمایی کارشناسان ما درباره اپلیکیشن استفاده کنید، می‌توانید با مراجعه به بخش «اطلاعیه‌ها» در اپلیکیشن و نیز بخش «تماس با ما» در سایت ما، از ساعات کاری و نشانی دفاتر مختلف ماکسیم اطلاع پیدا کنید.

صبور باشید

در طول روز حتماً برایتان پیش خواهد آمد که سفری را قبول کنید و با نگاه به مسیر و زمانی که باید برای آن صرف کنید، با خود فکر کنید که انجام آن سفر برایتان مقرون‌به‌‌صرفه نیست.

صبور باشید و با امید به کارتان ادامه دهید. در انتهای روز و در پایان ساعات کاری خود نگاهی به درآمدی بیندازید که کسب کرده‌اید. خواهید دید که متناسب با کاری که کرده‌اید، حتی با وجود ارزانی سفرها، به درآمد موردنظرتان رسیده‌اید. شما برای مشاهده عملکرد خود 2 راه دارید. راه اول رجوع به صفحه کاربری اپلیکیشن و راه دوم رجوع به سایت ماکسیم، بخش «برای رانندگان» و قسمت «ابزار محاسبه درآمد» است.

logo-samandehi